Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Akrep Burcu

Akrep Burcu (24 Ekim – 23 Kasım) Genel Detayları

Akrep burcu, 12 Zodyak burcunun sekizincisi ve döngüsünü her yılın 24 Ekim ile 23 Kasım tarihleri arasında tamamlayan bir burçtur. Akrep burcunun elementi Su olup,  sabit bir niteliğe sahiptir. Gücün ve yenilmezliğin gezegeni olan Plüton, Akrep burcunun yönetici gezegeni olarak bilinir. Kırmızı, bordo ve siyah, Akrep burcunun renkleri olup uğurlu günleri ise Salı’dır. Akrep burcunun uğurlu sayıları 8, 11, 18 ve 22’dir. Biraz da Akrep burcunun kişisel özelliklerinden bahsedelim.

Akrep burcu insanı son derece sabırlı bir kişiliğe sahiptir. Olaylar karşısında hiçbir bilgisi olmadan yorum yapmaz, derinlemesine bilgi sahibi olduktan sonra kendi fikrini dile getirir. Yaşamları, derin bir disiplin içinde olup ertelemeyi sevmezler. Eğer Akrep burcu kişisinin aklında bir şey varsa onu en uygun zamanda yapmalı, ileri bir tarihe ertelememelidir. Yaptıkları her şeyde dikkatleri yüksek ve en az hata yapacak biçimde olurlar. Çünkü onlar, birçok işi ilk denemede sonuca vardırmayı hedefler. Akrep burcunun olumsuz özellikleri de vardır. Örneğin bazı kişilere karşı son derece kindar olurlar. İyi veya kötü olarak bir niyet barındırıyorlarsa içlerinde, bu niyetlerini karşısındaki kişiye kolay kolay belli etmezler. Ve herkese de kolay kolay güvenmeyerek insanlardan yardım istemeyi reddederler.

Gizemli olmak, Akrep burcunun en sevdiği şeyler arasındadır. Herkes onları bilmesin, herkes niyetlerini anlamasın, olaylar karşısında ne yapacakları tartışılsın isterler. Tehlike havası, birçok insanı tedirgin etse de Akrep burcu insanı bundan adeta keyif alır. Onun dışında o anki ruh hallerine uygun müzikler dinlerler, doğa ile iç içe olmayı isterler ve güzel kıyafetler giyerek kendilerini mutlu ederler.

Akrep burcu insanı, basit insanları ve hayatlarındaki kişilerin samimiyetsiz tavırlarını asla sevmez. Onlara göre insanlar, otoriter ve samimi hareketlerle yaşamalıdır. Bir Akrep burcu kişisine soru yöneltecek olursanız, bu sorunun onun özel hayatını ilgilendirmediğinden emin olmanızda fayda var. Çünkü onlar, özel hayatlarının merak edilip kurcalanmasına oldukça tepkilidir. Ve başkasının evinde yaşamak, özellikle de uzun süre kalacak olmak da Akrep burcu kişisini son derece tedirgin eder.

Akrep burcu insanının başkalarının hayatına ait önemli detayları ve bilgileri bilmek, onlar üzerinde kontrol sağlamak gibi gizli tutluları da vardır. Onun haricinde güçlü bir bedene sahip, iyi bir psikoloji sahibi ve sükutluk, onların güçlü yanlarıdır. Kıskançlık, bencillik, pasif ve agresif bir tutum ise Akrep burcunun zayıf yanları olarak bilinir.

Kadınlarda Akrep Burcu 

Sığınacak ve kendinizi ifade edecek bir kişi arıyorsanız, Akrep burcu kadını size ilaç gibi gelecektir. Akrep burcu kadını, güçlü kişiliği ve yardımseverliği ile hayatın yükünü omuzlarınızdan alıp sizi hafifletir, kalbinize iyi gelir. Bu özellikleri onların ilişki hayatına da yansımakta ve kısa süreli yerine uzun süreli ilişkileri tercih etmektedirler. Çünkü Akrep burcu kadının da yükünü hafifletmeye, dinlenmeye ve ilgi görmeye ihtiyacı vardır. Böyle bir kişiye rast geldiklerinde ise o kişiyle uzun soluklu bir aşk hayatı yaşamayı arzularlar.

Akrep burcu kadını kendi hayatını idame ettirebilmeyi ve kendine yetebilmeyi çok sever. Ve kendine yetebilmek için de öyle büyük maddiyat beklentilerine asla girmez. Çünkü bir Akrep burcu kadını, her şeyi değerlendirerek kendi faydasına çevirebilir. Bu onun birçok şeyden tasarruf edip kazanç sağlamasına da olanaktır. Bunları sağlayamayıp bir başkasına muhtaç olmaktan ise son derece korkar. Eğer hayatı ciddiye almayan ve deyim yerindeyse gevşek ağızlı bir insansanız, Akrep burcu kadının hayatında kendinize kolay kolay yer bulamazsınız. Ayrıca o sizi her ne kadar sevse de sizin onun yakınları için tehdit unsuru olduğunuzu sezerse, size olan sevgisi zamanla tükenecektir.

Erkeklerde Akrep Burcu 

Akrep burcu erkeği, aşk konusunda kadınına göre çok daha aktif bir roldedir. Özellikle de yaşamlarının genç ve dinamik dönemlerinde, çok fazla ilişki yaşayıp kısa süre içerisinde deneyimler edinirler. Cazibesi, dudaklarından çıkan sözler ve kıvrak zekaları ile bir kadını kolay bir şekilde etkilemeyi başarırlar. Edebiyatı, sinemayı, seviyeli imaları ve çeşitli sürprizleri ilişki hayatlarına dahil ederek partnerlerini mutlu ederler. Size gerçekten aşık olur ve aynı aşkı sizden gördüğünde, çok uzun süreler boyunca birliktelik yaşamak ister. Bazen ise sevgisini abartıp, bir takıntı haline getirdiği dönemler de olacaktır.

Akrep burcu erkeği sevdiği ve hoşlandığı şeyleri çevresindeki kişilerle pek paylaşmamayı tercih eder. Örneğin ünlü olmak, insanlar tarafından tanınmak ve dünyaya önemli bir eser bırakmak onların gizli tutkuları arasındadır. Bu tutkuları için önemli insanlarla iletişim halinde olmaya çalışırlar. Kendilerini idare edebildikleri bir hayat yaşamak, tıpkı Akrep burcu kadını gibi kendilerine yetebilmeyi ve kimseden kolay kolay yardım dilememeyi isterler. İtibarını düşüren, kendilerini gereğinden fazla sorgulayan ve değersizleştirdiğini düşündüğü insanları asla sevmeyip hayatlarına dahil etmemeye çalışırlar.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50