Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Başak Burcu

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül) Genel Detayları

12 Zodyak burcunun altıncısı olan Başak Burcu, döngüsünü her yılın 23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında geçirir. Toprak elementine sahip Başak burcu insanı, üç farklı niteliğe göre gruplanır. Bunlar; kardinal yani öncü burçlar, değişken ve sabit burçlardır. Başak burcundan hariç üç farklı değişken burç daha vardır. Her mevsimden ders alan değişken burçlar, mevsimleri sona erdiren güce de sahiptir. Bu nedenledir ki her şeyin bir sonu olduğunu en iyi onlar bilir ve çevresini de bu doğrultuda aydınlatırlar.

Bilgelik konusunda Başak burcunun diğer burçlardan daha üstün olduğunu söylemek mümkün. Diğer burçlara göre değişim sürecini daha kolay ve doğru atlatırlar, duruma ve mekana uyum sağlayabilirler. Kurguladıkları planları eyleme dökme ve sonuca vardırma konusunda epeyce başarılı olduklarını söylemek mümkün.

Toprak elementi ile yönetilen üç burçtan biri olan Başak burcu, diğer burçların eksiklerini tamamlar bir niteliğe sahiptir. Örneğin diğer burçlar ile kalkışılan bir eylemin yarıda kalması ve diğer burçların bundan vazgeçmesi, Başak burcunun o eylemi tek başına sonlandıracağı anlamına gelir. Yani başak burcu diğer burçlara göre çok daha geç vazgeçer, yeri geldiğinde vazgeçmeyi aklından bile geçirmez.

Başak burcunun yönetici gezegeni, iletişimin de sembolü olan Merkür’dür. Gri, bej ve açık sarı renklerine sahip olup uğurlu sayıları 5 ve 14’tür. Başak burcunun uğurlu taşları Akik, Kehribar, Jasper, Turmalin, Yeşim taşlarıdır. Başak burcu vücutta mide, bel ve sindirim sistemine tekabül ederken, Başak burcu insanının kahraman olmak gibi gizli bir tutkusu vardır.

Hayallerine ve hedeflerine kendilerini adarlar, onları gerçekleştirmek için güçlerini sonuna kadar ortaya koyarlar. Tabi bunu sahip oldukları becerilerine, çalışkan ve pratik olmalarına borçlular. Çevrelerine karşı oldukça yardımsever ve pek hoşlaşmadığı kişilere karşı da hazırcevaptırlar. Tüm bunlar, Başak burcunun olumlu özellikleri olarak karşımıza çıkar. Bir de Başak burcunun olumsuz özelliklerine bakacak olursak; kendi kendine zarar verme eğilimini ilk sıraya koyabiliriz.

Özellikle de sinirlendiklerinde kendi hedefleri bizzat kendileri olabilir. Bir kişiye vaaz vermeyi severler ve o esnada toplum içinde olmaları onları hiç tedirgin etmez. Başak burcu insanının eleştiri seviyesi karşısındaki kişiyi bazen üzebilir. Eleştiri ve hakaret arasındaki o ince çizgi, Başak burcu insanı tarafından yer değiştirerek biraz daha hakarete yakın tutulmaktadır. Bazen egolarını tatmin etmek için şekilci tavırlar gösterdikleri de söylenebilir.

Başak burcu insanı bilgisayar başta olmak üzere, teknolojik aletler ile vakit geçirmeyi çok sever. Yorgun bir günün sonunda uzun uzun duş almak, suyun rahatlığını vücutlarında hissetmek onları adeta büyüler. Bunların haricinde konser vb sosyal etkinliklerde bulunmak, dergi ve kitap okumak, sağlıklı yemekler yemek, doğa ile iç içe olmak da Başak burcunun en sevdiği şeyler arasındadır. Ve sevdiği birçok şeyi yalnız başlarına yapmak yerine, yanlarında sevdikleri arkadaşlarının bulunmasını isterler.

Başak burcu insanı tembel ve kaba insanlardan oldukça nefret eder. Hatta bu tip kişilere tahammülleri çok azdır ve onların bulunduğu ortamdan ayrılmayı isterler. Eşleriyle veya ailesiyle girdikleri tartışma sonucunda bir süreliğine de olsa evden ayrılmak yerine, daima çözüm odaklı olarak orta yolu bulurlar. Ve çok büyük zorluklarla baş başa kalmadıkça yardım istemeyi sevmezler.

Başak burcu sevdiğine karşı oldukça sadık ve güven veren bir kişiliğe sahiptir. Özellikle de ikili iletişimlerde nezaketlerini de ortaya koyarak adeta partnerlerinin kalbini mest ederler. Ancak utangaç, endişeli ve aşırı yargılayıcı olmak gibi zayıf yanları da vardır.

Kadınlarda Başak Burcu

Başak burcu kadını, birini gerçekten sevmiş ve kalbini ona vermişse, o kalbin sonsuza kadar orada kalmasını umut eder. Bu yüzden günümüz toplumunun sürdürdüğü ilişki anlayışı, Başak burcu kadınına her zaman ters düşmüştür. Farklı zihinlerin kısa süreli ve tek gecelik aşklar istemesi Başak burcu kadınını içten içe rahatsız eder. Çünkü onlar gerçek, tutkulu ve sonsuz aşkın peşindedir.

İlişki süreçlerinde gereğinden fazla detaya girer ve hemen her şeyi sorgulamak isterler. Bu neden böyle?, Şu neden böyle oldu? gibi sorularla partnerlerini biraz sıkabilir ve zekalarıyla kendisine söylenen yalanları hemen yakalarlar. Başak burcu kadını övülmekten ziyade mütevazi olmayı daha hoş karşılar. Onunla yeni tanışmışsanız hal ve tavırları biraz gözünüzü korkutabilir, ancak o korku yerini zamanla güven ve sevgi duygusuna bırakacaktır.

Lafta herkes konuşur ve herkes yapar, Başak burcu kadını ise icraata bakar! Onlar için söylenen kelimeler, kısa süre içerisinde eyleme dönüşmediği sürece adeta kıyafetsizdir. Kendilerini yöneten ve enerji aktarımı sağlayan Merkür gezegeni, Başak burcu kadınının mizacını oldukça iyi seviyede tutar.

Erkeklerde Başak Burcu

Başak burcu erkeği için sağlık ve özellikle de sağlıklı beslenmek birçok şeyden önce gelir. Tıpkı kendileri gibi partnerlerinin de buna dikkat etmelerini isterler. Yani abur cuburlarla dolu bir yaşamın içindeyseniz, Başak burcu erkeğinin kalbinde size asla yer yok demektir. Sizinle uyum içinde olmasını istiyorsanız, ona iyi niyetinizi belli etmeli ve sevginizi gerçek anlamıyla göstermelisiniz.

Ancak ondan sonra Başak burcu erkeğinin sizin için bir şeyler yapmasını, bir atılımda bulunmasını beklemeniz icab eder. Başak burcu erkeği sevgi gördüğü ortamda kendisini güvende hisseder. Ancak eksilen sevgi, onlar için eksilen güven demektir ve bu durum onların kalbini kırabilir. Başak burcu erkeği de tıpkı kadınları gibi kısa süreli ilişkilere kapıları kapatmış, uzun soluklu aşklara doğru yelken açmak isterler.

Başak burcu erkeğinin kafasında sürekli soru işaretleri vardır. Sürekli bilgi toplamak ve meraklarını gidermek isterler. İçerisinde bulunduğu toplumu iyi yönde şekillendirmeyi ve daha yaşanır kılmayı hedefleyerek sürekli aktif rol oynarlar. Başak burcu erkeğinin yaşadığı ortam son derece derli toplu ve temiz olmalıdır. Aksi halde asla rahat bir uyku uyuyamazlar.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50