Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Kova Burcu

Kova Burcu (24 Ekim – 23 Kasım) Genel Detayları

Zodyakın 12 farklı burcu arasından on birincisi olan Kova burcu, döngüsünü her yılın 21 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirir. Sabit bir niteliğe sahip olan Kova burcunun elementi hava ve yönetici gezegeni ise özgünlüğün sembolü olan Uranüs’tür.Turuncu, gece mavisi ve yeşil Kova burcunun renkleri olup, günleri ise Pazar’dır. 4, 7, 11, 22 ve 29 Kova burcunun uğurlu sayılarıdır. Kova burcu, vücutta ayak bileklerine tekabül etmektedir. Uğurlu taşları sırasıyla yeşim, obsidyen, zirkon, akuamarin ve ametisttir.

Kova burcu insanı kimseye bağlı olmadan, daima kendi hür iradesiyle yaşamayı ister. İnsanları taklit etmez ve daima özgündür. Bir Kova burcu insanı ile vakit geçiyorsanız, onun ne kadar insani, açık fikirli, adaletli ve mantıklı olduğunu zamanla göreceksiniz.

Aynı zamanda kendilerinden asla taviz vermezler. Tabi bu Kova burcunun içerisinde bulunduğu durumları biraz olsun çıkmaza sürükleyebilmektedir. Eğer Kova burcu kişisi, herhangi bir mal mülk, özellik ve vasıfa sahip ise bunu insanlara göstermeyi ve gözler önüne sermeyi çok sever. Eğer size söz verdiyse, o sözü mutlaka tutacağı anlamına da gelmez. Çoğu zaman o anın galeyanına gelip söz verme ve sonrasında ise verdikleri söze karşı umursamazlık içerisine girebilmektedirler.

Kova burcu kişisi her daim arkadaşları ile birlikte olup onlarla eğlenebilmektedir. Çevresinde kim olursa olsun yardım eder, kimseyi açta açıkta bırakmak istemezler. Öğrenmek, öğretmek ve uygulamak onlar için tam bir hayat tutkusu haline gelmiştir. Boş vakitlerinde ise kitap okur, özellikle bilim-kurgu filmleri izler ve yürüyüş yapmayı tercih ederler.

Çevresi tarafından sınırlandırılmayı ve kısıtlanmayı sevmezler. Bu, Kova burcunun özgürlüğüne ne denli düşkün olduğunu da gösterir. Sinirlendiği zaman kırıcı sözler söyleyebilir, yalnızlıktan ve sıkıcı insanlardan nefret ederler. Eğer bir Kova burcu ile zıt fikirli olursanız, sizinle bir daha kolay kolay iletişim kurmayacaktır. Adaletsizliğin daima karşısında dururlar ve herkesin hakkını almalarına yardımcı olurlar. Bir insan ilgi manyağı ise, sürekli kendi hakkında konuşulmasını ve gündemde olmayı istiyor ise, o kişi Kova burcunun gözünden direkt olarak düşecektir.

Kısıtlanmayı asla sevmeyen Kova burcunun, tamamen özgür olmak gibi gizli bir tutkusu vardır. Özgün düşünmek, hızlı öğrenmek ve yeniliklere açık olmak Kova burcunun güçlü yanları iken; hevesinin çabuk kırılması, alınganlık ve birçok şeye karşı mesafeli olmak ise Kova burcunun zayıf yanları arasındadır.

Kadınlarda Kova Burcu 

Kova burcu kadını son derece cazibeli ve soğuk kanlıdır. Bu, uzaklardaki bir yıldızın soğuk ve cılız parıltısını anımsatır bizlere. Bazen bedenen yanınızda olsa bile ruhları o yıldız kadar uzaklarda olabilir. Elbette sıcakkanlı ve duygusal bir partner adayı da olabilirler ancak Kova burcu kadınının asıl beklentisi, mantıksal bir aşk yaşamaktır. Yani şu anki hisleri onlar için pek bir şey ifade etmemekle birlikte, o kişiyle gelecekte nasıl bir ilişki içerisinde olacaklarının hesaplarını yaparlar.

Kova burcu kadını, topum tarafından kalıplaşmış düşünceleri asla kabul etmez. Sınırlar ve belirli alanlar dahilinde yaşamayı sevmez, kendisini bunların dışına atar. Toplumun önemli bir kısmını ilgilendiren yoksulluk, dünya sağlığı, eşitlik ve haklar konuları, Kova burcu kadınının müdahale etmek istediği şeyler arasındadır. Onlara göre her insan bu standartlara sahip olmalı ve mutlu yaşamalıdır. Bu nedenledir ki çeşitli imza kampanyaları, eylemler ve mitinglerde Kova burcu kadınına rastlama ihtimali çok yüksektir.

Erkeklerde Kova Burcu 

Kova burcu erkeğinin ilginç bir espri anlayışı vardır. Ve bu espri anlayışları, flört ettikleri kişi üzerinde etki kurmalarına da yardımcı olur. Hatta bu sayede birden fazla kişiyle kolaylıkla flört edebilirler. Kova burcu erkeği, kişilik olarak zor kişilerdir. Partneri ile sık sık fikir ayrılığına düşebilir. Öyle ki bu fikir ayrılığı, onları tam anlamıyla ayrılık yoluna da götürebilmektedir.

Kova burcu erkeğini anlamak ve yorumlamak zordur, bunu sınırlı sayıda kişi başarabilir. Bunun nedeni ise Kova burcu erkeğinin düşünce yapısının diğer insanlara göre çok daha farklı olmasıdır. Zamanın çok ötesinde düşünebilir, ona göre kararlar alır ve yine ona göre hareket ederler. Bu özellikleri nedeniyle kendilerini toplumdan dışlanmış hissettiği zamanlar olsa da kendileri ile ortak düşünceye sahip insanlarla birlikteyken çok mutlu olurlar.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50