Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Terazi Burcu

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim) Genel Detayları

Terazi burcu, 12 farklı Zodyak burcunun yedincisi olmasıyla birlikte, döngüsünü yer yılın 23 Eylül ile 22 Ekim tarihleri arasında tamamlar. Terazi burcu, isminden de anlaşılacağı üzere dengeyi ve adaleti temsil eder. Terazi burcu insanı da burç özelliklerinin anlamı doğrultusunda gerek kendi haklarını, gerekse de çevresindekilerin hakkını daima savunurlar. Terazi burcu elementi havadır. Kardinal nitelikleri vardır ve yönetici gezegenleri ise güzelliğin, lüksün ve aşkın sembolü olan Venüs’tür. Dört kardinal burçtan biri olan Terazi burcu, yeni bir mevsimin de (sonbahar) başlangıcı demektir.

Terazi burcu insanı için her konuda özgün olmak ve yaptığı şeyler doğrultusunda daima zirveyi hedeflemek çok önemlidir. Bu bir anlamda da onların lider ruhlu olmasında etkilidir. Arkadaş ortamlarında bir aktivite vs düzenlendiğinde, aktivitenin tüm plan ve programlamasını Terazi burcu kişisi organize etmek ister.

Terazi burcunun hava elementine sahip olması, kişiler arası iletişim rüzgarını sağladıkları şeklinde yorumlanır. Çünkü onlar kişiler arası iletişimi daima güçlü tutar, bu da direkt olarak toplumsal iletişimi destekler ve kuvvetlendirir. Bir de bunun yanında, Terazi burcu tarafından esen değişim rüzgarları da vardır. Bu rüzgarlar, iletişim rüzgarları kadar sert esmese de insanı mutlaka sonuca götürür. Yani Terazi burcu kişisi sizi bazı konularda değişime götürebilir, ancak siz bu değişimi, tamamladıktan sonra anca anlarsınız.

İletişim kurmayı seven Terazi burcu, iletişim esnasında zekasını da konuşturur. Bu da ilgili diyaloğun sohbetten öte, bilgi alıverişi şeklinde olmasını destekler. Güzel kitaplar, ucu bucağı olmayan sohbetler ve sohbet edecek insanların varlığı Terazi burcunu adeta mest eder. Aşkın sembolü Venüs, Terazi burcu insanını desteklemesi ile onları tam bir ilişki insanı yapar. Tabi bu ilişikinin pahalı hediyeler ve lüks aktiviteler ile destekleneceğini istemelerini de unutmamak gerek.

Şahit oldukları mesele her ne kadar büyük de olsa, Terazi burcu insanı o meseleye rahatlıkla ağırlığını koyabilir. Ortada bir mesele varsa Terazi burcu tarafından çözülür ve yine kendileri tarafından ortam yumuşatılır. Bunu sağlayan ise Terazi burcunun içindeki nihai enerjidir. Ve bu enerjiyi önce çevresindeki kişilere, sonra da tüm topluma yayarlar. İnsanlarla arasını daima iyi tutmayı ve adaletli yaşamayı tercih eden Terazi burcu, yalnızlığı ise asla sevmez. Yanlarında daima kendi yansımalarını göreceği bir arkadaş veya bir eş isterler. Dengeli, simetrik, eşitlik içinde ve adaletli bir hayat, onların bu hayatta isteyeceği sınırlı şeylerden bir kaçıdır. İnsanlarla çatışma anında haklı olsalar bile, o çatışmayı bir an önce bitirip barışı gündeme alırlar.

Kadınlarda Terazi Burcu 

Terazi burcu kadını genelde uzun süreli bir ilişki peşinde olup, bunun için doğru kişiyi bulana kadar birçok kez eş değiştirme eğilimine sahiptir. Hatta bazı Terazi burcu kadınlarında uzun süreli ilişikiye uygun eş adayının yanında, mükemmel sevgili arayışı da vardır. Ve bu sebepledir ki “bu defa mükemmel erkeği bulacağım” düşüncesiyle birçok erkekle tanışır ve çoğu kez hayal kırıklığı yaşar. Bir de sevdiği kişiyi her yönüyle kabul eden Terazi burcu kadını vardır; işte onlar hem uzun süreli ilişki ve hem de gerçek aşkı aynı anda bulurlar. Onlara göre sevgi kusuru örtmez ancak kusurlu olmasına izin verir.

Dizginlenmek, Terazi burcu kadınının asla hoşuna gitmez. Bu nedenle açık fikirli ve açık sözlü ile genelde kıskanç olmayan insan kişiliğine sahiptirler. Özgürlüklerinin kısıtlanmadığı bir ilişki onların sadakatini daime dengede tutar. Ancak özgürlüklerinin kısıtlandığını düşündüklerinde, o ilişki onlar için artık bitmiştir ve en kısa sürede ayrılığı gündeme alırlar. Terazi burcu kadını ile yeni tanışmış bir kişiyseniz, muhtemelen size ilk önce toz pembe bir hayatı var gibi gelecektir. Ancak istisnalar dışında düşünürsek, bu onların acılarını saklama yöntemleridir. Yani Terazi burcu kadını karşısındaki kişiye daha çekici görünmek için acılarını gizler, mutlu bir yaşam sürüyor izlenimi verir.

Erkeklerde Terazi Burcu 

Acı gerçekler yalancı mutluluklardan iyidir sözü Terazi burcu erkeği için pek geçerli değildir. Onlar tam tersi, acı gerçekleri yaşamaktansa romantik bir ideali yaşamayı tercih ederler. Ve bazen partnerleri bu özelliklerinden ötürü Terazi burcu erkeğine uyum sağlamada sorunlar yaşayabilir. Hayatın zor yanları onlar için hiç de hoş olmamakla birlikte, bu zorlukları yaşayıp ders almak yerine yanlış kararlar ve eylemlere düşecek olmanın endişesi içinde yaşarlar.

Yalnız olmak onlar için kabus gibidir. Çünkü yalnız kalmak duygularıyla ve bazı gerçeklerle yüzleşmek demektir. Ve bunun da etkisi olacaktır ki; yalnızlığı sevmedikleri için birden fazla partnerle aynı anda konuşabilir, bu yalnızlık açığını kapatmaya çalışırlar. Ona gerçek anlamda sevginizi ve niyetinizi belli ederseniz, Terazi burcu erkeği ile gerçek aşkı yaşabilirsiniz. Zamanla size olan sevgisi artar, iltifat ve hediyelerle şımartarak sizi hayallerinin kadını konumuna getirir. Tabi tüm bunlar için kendisini diğer partner adaylarına fazla kaptırmaması ve size odaklı olmasını sağlamak gerekir.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50