Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Boğa Burcu

Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs) Genel Detayları

Dört sabit burçtan biri olan Boğa burcunun döngüsü, yılın 20 Nisan – 21 Mayıs tarihlerinde başlar. Boğa’nın da içerisinde bulundu sabit burçlar, özellikleri bakımından dengeleyici burçlardır ve yılın orta mevsimlerinde genellikle başlangıç özelliği taşırlar. Yönelimleri, hızlı kararlar alıp aceleci yaşamaktan ziyade, kendilerine bir amaç belirlemek ve sonra da inşa etmek şeklindedir. Ayrıca öncü burçların kendilerine sunduğu heyecan dolu fikirleri almak ve bu fikirleri somutlaştırmak da yine Boğa burcuna has özellikler arasında yer alır.

Boğa burcu elementi topraktır. Ayrıca Zodyak döngü içerisinde  ilk toprak burcu olan Boğa, somut olan her şeyin temeli niteliğindedir. Hafta içi günü Cuma ve Pazartesi olup, yönetici gezegeni ise güzelliğin ve aşkın sembolü olan Mars’tır. Rengi Yeşil ve Pembe, uğurlu sayıları ise 4 ve 6’dır.

Boğa burcu insanları, oldukça sabırlı ve düzenli kişilerdir. Çevresine yardımcı olmayı sever ve insanların hayatlarını kolaylaştırmaya çalışırlar. Aşk hayatlarında ise oldukça romantik ve partnerini mutlu edecek yapıya sahiptirler. Zihinlerinde ölçüp tarttıkları fikirleri somutlaştırma evresinde oldukça özenli ve hassas olup, her şeyin dört dörtlük olmasını istemek gibi gizli tutkuları da vardır. Ve tüm bunlar, Boğa burcunun olumlu özellikleri olarak sınıflandırılabilir.

Boğa burcunun olumsuz özelliklerine gelecek olursak, ilk olarak fazla hoşgörülü olmalarından bahsedebiliriz. Hoşgörülü olmak her ne kadar güzel bir kişilik özelliği olsa da Boğa burcuna mensup kişiler bu olguya fazlasıyla sahip olup, en sonunda kendi kalplerinin kırılmasına vesile olabilmektedirler.

Boğa burcu insanı fotoğraf çekinmeyi ve kendisine hoş gelen müzikleri dinlemeyi çok sever. Doğa onların vazgeçilmesi, yemek yapmak ve yemek yemek ise Boğa burcu için tam bir tutkudur. Ayrıca giyimlerine de çok önem verirler. Boğa burcu acele ettirilmeyi, parasını israf etmeyi, kirli şeyleri ve güvensizliği asla sevmez. Boğa burcunun güçlü yanları arasında güvenilir, sabırlı, pratik ve sorumluluk sahibi olmak varken, Boğa burcunun güçsüz yanları arasında ise inatçı, sahiplenici ve tavizsiz olmak vardır.

Kadınlarda Boğa Burcu 

Kadınlarda Boğa burcu, kırmızı çizgileri aşılmadığı sürece hayatında olan kişiye sonuna kadar bağlı kalır. Kırmızı çizgileri aşıldığında ise terk edilmek, Boğa burcu kadınının partneri için kaçınılmaz sondur. Son derece esprili ve şakacı olan Boğa kadını, bu özelliklerini aşk hayatına da yansıtarak partnerine adeta mutluluk aşılar. Pratikliğini nezaket tutkusuyla birleştirmede adeta usta olan Boğa burcu kadını, sağlığını daima ön planda tutar. Dans eder, yoga yapar ve sporu hayatının en sevilenleri arasına koyar. Utangaçlığı ağır basan ve kendi kabuğundan çıkmayan bir sevgili, Boğa burcu kadını için uygun insan değildir.

Erkeklerde Boğa Burcu 

Boğa burcu erkekleri, iki kere düşünüp bir kere konuşan ve hayatlarındaki doğru kişi için son derece güvenilir kişilerdir. İstekleri ve hissettikleri konusunda emin olmadıkları zaman susmayı tercih ederler. Boğa erkekleri, hayatlarına dair önemli karar almaları durumunda ani davranmaktan ziyade zamana ihtiyaç duymakta ve olayları iyice tartıp ölçmektedir. Özellikle de ilişkilerinde, partnerleri tarafından zor kararları ani bir şekilde almalarının istenmesi, Boğa burcu erkeğini duygusuzlaşmaya iter. Boğa burcu erkeğinin kalbini gerçek anlamda kazanmak, çok uzun süreli bir ilişkinin de kapılarını açmak demektir.

Sevdiği kişi ile yalnız kalmak ve birlikte vakit geçirmek Boğa erkeği için oldukça keyif vericidir. Yaşam alanı içerisinde dağınık ve biraz da sakar olup, buna mütevellit minimalist bir yerde yaşamayı tercih ederler.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50