Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Yay Burcu

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık) Genel Detayları

12 Zodyak burcundan dokuzuncusu olan Yay burcu, üç farklı niteliğe göre değerlendirilir. Bunlar sırasıyla; kardinal (öncü), değişken ve sabit niteliklerdir. Ayrıca dört değişken burçtan biri olan Yay burcu, okçu sembolüne sahiptir. Mevsimi sona erdiren burç olması ile birlikte hayatta da her şeyin bir gün son bulacağını bilerek ona göre yaşarlar. Toplumun da bu doğrultuda yaşamasına dikkat eder ve onları bilinçlendirirler.

Bilgi dağarcıkları diğer burçlara göre daha geniş olan Yay burcu insanı, değişime ayak uydurma konusunda da yine diğer burçlardan üstündür. Ben bu duruma gelemiyorum demek yerine bukalemun misali bir şekilde birçok ortama ayak uydurur, adeta renk değiştirirler. Öncü bir kişiliğe de sahip olan Yay burcu insanı, bir plan yapar, o planı düşünür ve en doğru şekilde eyleme dökmeye çalışır.

Yay Burcu elementi ateştir, güçlerini çoğu zaman bir ateş gibi etrafa gösterir ve hissettirirler. Yönetici gezegeni ise şans ve ilerlemenin sembolü olan Jupiter’dir. Yay burcu rengi Mavi ve günleri de Perşembedir. Bir Yay burcunun en olumlu özelliği nedir diye takışacak olursak, dürüst ve tarafsız olmalarının söylenmesi kaçınılmazdır. Bunun yanında iyimser, coşkulu, adanmış ve cesaretlendirici olmaları da diğer olumlu özelliklerinden bir kaçıdır.

Yay burcunun olumsuz özellikleri nedir diye soracak olursak, tartışmacı ve umursamaz olduğunu söyleyebiliriz. Bir olay esnasında kısa süreli münakaşa ve sonunda da uzlaşma ile o olayı sonlandırmak yerine, sonuna kadar tartışıp enerji harcayabilirler. Diğer burçlarda görülebilen paniktirler özelliği, Yay burcu insanında umursamaz olarak değişime uğramaktadır. Onlar, dünya yansa umurunda olmaz şeklinde bir kişiliğe sahiptirler.

Anlattıkları şeylerde bazen kendinden çok emin olan Yay burcu, haksız çıktığı zaman yine umursamazlığını konuşturur ve karşısındaki kişiyi şaşkına uğratır. Yeri geldiğinde nezaketsiz olmak ve her zaman vaaz vermeyi sevmek de diğer olumsuz özelliklerindendir.

Yay burcu, önyargılı olmaktan ve olunmasından hiç hoşlanmaz. Onlara göre bir insanı veya bir durumu gerçek anlamıyla tanıyıp bilmeden yorum yapmak, hükümsüz nitelikte ve gereksizdir. Rutin bir hayatı asla tercih etmezler ve yeri geldiğinde kuralları da oldukça saçma bulup ihmal etme eğilimine girerler. Ancak bunun yanında, kurallar koyma gibi gizli tutluları da vardır.

Meselelerin gereğinden fazla ciddiye alınması Yay burcu insanını rahatsız eder. Ve bir Yay burcu insanına “yapamazsın” diyecek olursanız, sadece oturup yaptığını izlemeniz icab edecektir. Çünkü Yay burcu insanı, herhangi bir şeyi gerçekten de yapamayacak olsa bile, başka bir insan bunu dile getirdiğinde, o şeyi yapmanın bin türlü yolunu arar ve sonunda mutlaka yapar. Yapışkan insanları, sınırlandırılmayı ve gereksiz ayrıntıları da en az bu anlatılanlar kadar sevmezler.

Bir Yay burcu insanının cömertliğinden asla şüphe duymayınız. Üzgün anınızda ise onun sizi güldürüp neşe katacağı konusunda içinizi daima rahat tutunuz. Bunlar, Yay burcunun güçlü yanlarıdır. Bir de zayıf yanları vardır ki bu özelliklerini hiç sevmezler. Örneğin tutamayacaklarını bile bile size sözler verirler. Siz de ilk birkaç hayal kırıklığından sonra bu duruma alışır ve artık kırılmamaya başlarsınız. Sabırsız olmaları ile birçok anın heyecanını yok edebilirler. Ve özellikle öfkeli durumlarında kaba konuşmaktan hiç çekinmezler.

Kadınlarda Yay Burcu 

Yay burcu kadını, her zaman tutkulu bir aşkı arayış içindedir. Doğanın gerçek gücünü de arkasına alarak, adeta eline yayını ve okunu almış ormanlarda dolaşan avcı Artemis’i anımsatırlar. Onlar için yolun sonunda gidilen yerden çok, o yolu yürümektir asıl mutluluk. Yani bir kişiden hoşlanmışsa, ilk adımı ondan beklemek yerine kendisi atar ve bu sayede nihai sonuca daha erken ulaşır. Yay burcu kadınının vahşi yönü oldukça kuvvetli ve cinsellik konusunda da oldukça cesurdur. İçinde, partnerini tüm gece boyunca uyutmayacak gizemli bir güç vardır.

Yay burcu kadını, yansıttığı kaba ve doğrudan tavırları ile karşısındaki kişiyi bazen rahatsız edebilir. Ancak bu rahatsızlık, sadece kendilerine uyum sağlamadığını düşündüğü insanlar için geçerlidir. Çünkü onlarla enerjileri ve yıldızları asla uyuşmadığı için pozitif tavırlarını gizlemeyi ve negatif yönlerini göstermeyi tercih ederler. Ancak bazı durumlarda da ezici tavırlara maruz kalan taraf olup psikolojik baskı altında kalabilirler. Özellikle de bu psikolojik baskı sonrası her ne kadar sevip sevileseler bile çok uzun süreler boyunca yalnız kalmayı tercih edebilirler.

Yay burcu kadını henüz keşfedilmemiş doğal güzellikleri, yeni insanlar tanımayı, yeni fikirler edinmeyi ve yeni maceralara koşmayı çok sever. Özgür bir ruha sahip olan Yay burcu kadını, demodeleşmiş toplumsal cinsiyet rollerini hayatından direkt olarak atar. O bir şeyi yapmak istiyorsa onu o an yapar ve kendisi hakkında yapılan yorumlara pek aldırış etmez.

Erkeklerde Yay Burcu 

Anı yaşamak ve tutkulu bir cinsel hayat içerisinde olmak, Yay burcu erkeğinin ruhsal tutkuları arasındadır. Yay burcu erkeğinin yüksek özgüveni, partneri açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü bu özgüven, onların aynı anda birden fazla partnere yönelmesini ve hepsini idare etmeye çalışmasına vesile olacaktır.

Yay burcu erkeği, diğer burçlara mensup erkeklere göre çok daha aktif bir flört hayatı yaşar ve tutkularının peşinden daha hızlı koşarlar. Sosyalleşmeye dayalı her türlü aktivite Yay burcu erkeğini mutlu eder. Maceradan maceraya atılır ve bu süreçte yaptıkları her şeyi ne yapıp ne edip aşk hayatları ile birleştirirler.

Herhangi bir yerde geziye gitmek demek, Yay burcu erkeği için yeni bir aşk macerasına yelken açmak demektir. Evde oturmak yerine genelde dışarıda olurlar ve bir arkadaşlarını misafir edecekleri zaman bile kısa süre sonra sosyal ortamlara doğru yol alırlar.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50