Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Mirc İndir
play store app store

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu (21 Haziran – 30 Temmuz) Genel Detayları

Yengeç burcu, 12 farklı Zodyak burcunun dördüncüsü olup, döngüsünü her yılın 21 Haziran – 30 Temmuz tarihleri arasında tamamlar. Yengeç burcunun elementi sudur. Kardinal yani öncü niteliğe sahip olmasıyla birlikte, yönetici gezegeni ise Ay’dır. Yengeç burcu duygularını kalbi ile yönetir, karşısındakinden de kendisi ile aynı duygu içerisinde olmasını bekler. Karşısındaki kişiye karşı besledikleri duygular ise bembeyaz ve tertemizdir. Bu nedenledir ki Yengeç burcunun rengi beyazdır.

İnsanlara yadım etmeyi çok severler. Merhametleri, bir karıncayı bile incitmeyecek düzeyde ve sabırları ise tükenmeyecek biçimdedir. Sevdiğine karşı son derece romantik olan Yengeç burcu, olaylar ve fikirler karşısında da oldukça yaratıcı bir kişiliğe sahiptir. Bunlar, Yengeç burcunun olumlu özelikleri olarak karşımıza çıksa da Yengeç burcunun olumsuz özellikleri de vardır.

Örneğin dedikodu yapmak birçok Yengeç burcu insanı tarafından tercih edilir. Kendini beğenmiş tavırlar sergilemek, karşısındaki kişiyi küçümsemek de yine olumsuz özelliklere örnek verilebilir. Ayrıca Yengeç burcu insanı normale göre fazla rekabetçidir. Rekabet halinde olmak, her ne kadar insan gelişimi için gerekli olsa bile, Yengeç burcu bu durumu biraz abartır. Herkesten daha üstün, daha iyi ve daha çok konuşuluyor olmak isterler. Tabi bu durum onları başarıdan çok başarısızlığa götürür.

Yengeç burcu insanı tam bir yemek gurmesidir diyebiliriz. Yemek yapmayı ve yemek yemeyi çok severler. Öğünlerinde sağlıklı yiyeceklere yer verip, abur cuburu hayatlarından uzak tutmaya çalışırlar. Spor yapmak, vücudu ve zihni zinde tutmak Yengeç burcunu daha verimli bir kişi yapar. Çocuklarla vakit geçirir, çokça çocuklaşır ve geçmiş anılarına da sıkça giderler. Yalnız vakit geçirmekten ziyade sevdikleriyle vakit geçirmeyi tercih ederler. Yaz sıcağında denize girmek, Yengeç burcu insanı için tüm yılın stresini oracıkta bırakmak demektir.

Pejmürde giysiler, Yengeç burcu insanı tarafından asla tercih edilmez ve kendilerini o kıyafetlerin içinde hiç rahat hissetmezler. Aklındakileri uluorta yerde konuşmaktan ziyade, sadece söylenmesi gereken kişiye ve sadece söylenmesi gereken yerde söylerler. Bir şey yapılacaksa, örneğin bir yere gidilecek veya bir girişimde bulunulacaksa bu belli bir düzen çerçevesinde olmalıdır. Yani aceleye getirilmemeli ve Yengeç burcu da bu aceleciliğe zorlanmamalıdır. Ayrıca yabancı insanların yanında asla rahat edemezler. Bu sebeple ilk buluşmalar Yengeç burcu için çok zor geçer. Yengeç burcuna sorduğunuz sorular, onun özel hayatı ile ilgili olmamalıdır. Çünkü onlar bu yöndeki sorulardan nefret eder ve zamanla sizden soğurlar.

Belki de belli etmiyor olabilirler ancak bir Yengeç burcu insanı, ailesine ve arkadaşlarına daima göz kulak olur. Sizi durduk yere araması, aslında iyi olup olmadığınızı ve bir sıkıntının olmadığından emin olmak içindir. Ve bu, Yengeç burcunun gizli tutkuları arasındadır. Bir de Yengeç burcunun güçlü yanları vardır; hayal kurmayı ve zamanla o hayalin peşine düşmeyi kendilerine tutku edinirler. Sevdiklerine ve hayatlarındaki insanlara karşı son derece sadık ve duygusaldırlar. İkna edici yönleri kuvvetli ve oldukça sempatik bir kişilikleri vardır. Yengeç burcunun zayıf yanları ise, bazen kötümser olmalarıdır. Normal bir olay karşısında bile olumsuz senaryolar çizip, kendilerini çıkmaz sokaklara götürebilirler.

Kadınlarda Yengeç Burcu 

Gerçekten aşık olmuş bir Yengeç burcu kadını, sizi somut dünyadan tamamen arındırarak kendisine odaklamayı çok iyi bilir. Ve ilk başlarda arada oluşan aşk bağı, Yengeç kadınının çekim gücü ile bağımlılığa bile dönüşebilir. Yengeç burcu kadını, beki de doğuştan olacaktır ki sizi mutlu etmeyi sever ve sizden de takdir edilmeyi bekler. Onunla yaşadığınız aşk, size sevilme duygusunu sonuna kadar hissettirir. İlişkide tutku, yengeç burcu kadının kalbinden gelen nihai bir histir. Diğer burçların bir hevesle yaşadığı aşklar, Yengeç burcu kadını için aşktan öte tutku niteliğindedir.

Aşkları ve sevgileri, yalnızca bir kişiye aittir. Hayatlarına giren insana değer verirler ve o kişiden sonra kalplerine başka hiç kimseyi almazlar. Eğer siz, onun bu davranışlarını görmezden gelirseniz onu çok kırmış ve tüketmiş olursunuz. Mutlu bir ev ve aile ortamı, Yengeç burcu kadının belki de en sevdiği şeydir. Eve gelince tüm yorgunluklarını atarlar ve adeta yeniden doğmuş gibi olurlar. Güzel yemekler yemeyi severler ve günün sonunda sessiz bir ortama geçip o an en sevdiği kitabı okumayı tercih ederler.

Erkeklerde Yengeç Burcu 

Yengeç burcu erkeği, aşık olduğu kişiye hayatını adayıp adeta onun için yaşar. Bazen aşkını abartır ve size hiç beklemediğiniz boyutta ve sıklıkta sürprizler yapar, hediyeler alır ve mektuplar yazarlar. Yengeç burcu erkeği ile ilişkinizdeki pürüzleri atıp her şeyi rayına oturtursanız, birlikte çok uzun süreli aşklara yelken açabilirsiniz. Aranızdaki bağ daha samimi olur ve birbirinize hiçbir zaman sahte söylemlerde bulunmamış olursunuz. Yani bir Yengeç burcu erkeğini ilişkide tutmanın en etkili yolu, onu samimiyetinize inandırmanızdır.

Yengeç burcu erkeği, fazlasıyla sahiplenici ve kıskanç tavırlar gösterebilir. Size gereğinden fazla sevgi ve ilgi duyduğu için, kıskançlık seviyesi de buna bağlı olarak yükselmektedir. Ve sevdiği kişiyi kaybetme korusu ile yaşamak ona bazen de hatalar yaptırabilmektedir. Örneğin sevdiği kişi için yaparım dediği her cümlenin sonuna, “yeter ki sen benden gitme” gibi söylemler ekleyerek, belki de ayrılık fitilini farkında bile olmadan kendisi ateşler.

Yengeç burcu erkeği evde olmayı ve kendi kişisel alanında vakit geçirmeyi çok sever. Rahat bir oturuş şekli ve o an sevdiği bir aktiviteyi yapıyor olmak, Yengeç burcu erkeğine tüm günün yorgunluğunu unutturmaya yeter.

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50